
Az Agora Budapest új mércét állít a kiválóság terén
Az Agora Budapest (Agora HUB és Agora Tower) elnyerte az International WELL Building Institute (IWBI) WELL Core™ Gold tanúsítványát!
Az Agora Budapest (Agora HUB és Agora Tower) elnyerte az International WELL Building Institute (IWBI) WELL Core™ Gold tanúsítványát!
Szeptember 11 és 15. között több mint 10 épület járható be idén szakmai vezetéssel, köztük két WELL épület.
Az előző negyedéves 10%-os növekedést is felülmúlta a második negyedévben mért növekedés, ugyanis az április, május és június hónapban Európában minősített épületek száma 16,67 %-kal növelte az európai WELL minősített épületek számát.
Az ActiveScore™ bejelentette, hogy tanúsítványa összehangolásra került az International WELL Building Institute™ (IWBI™) WELL Certification (WELL™) tanúsítványával.
Továbbra is Franciaországban (64 minősített lokáció), Hollandiában (44) és Spanyolországban (35) legnépszerűbb a WELL Certification egészséges épületminősítés. Az öt minősített magyar irodaépülettel az eddigi stabil kilencedik helyünk veszélyzónába került. Az
A változásokból eredő helyzeteket sok szervezet csapatépítő programokkal próbálja kezelni. Valóban ez a megfelelő eszköz? Mi a titka, hogy a csapattagok megnyíljanak a változásra? Ami biztos, hogy a csapatépítő
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér megszerezte a nemzetközi WELL Health-Safety Rating minősítést. A minősítés igazolja, hogy a repülőtér-üzemeltető minden szükséges lépést megtesz annak érdekében, hogy az utasok és a személyzet biztonságát és egészségét garantálni tudja.
Az egészségbe és jóllétbe való stratégiai befektetés világszerte elengedhetetlen a szervezetek számára. Habár a kutatásokban már régóta szó van az emberközpontú gyakorlatok egészségügyi előnyeiről, arról, hogy milyen pozitív hatása van ezen törekvéseknek az üzleti teljesítményre és pénzügyi megtérülésre, még kevés szó esett.
A nemzetközi WELL Building Institute (IWBI) februártól globális kampányt indított, hogy bemutassa: az egészséges munkakörnyezetbe és fenntartható épületekbe való befektetés megtérül mind a tulajdonosok, mind a bérlő vállalatok számára.
A világ egyik legnagyobb innovatív gyógyszeripari vállalat irodájának kialakításánál alapvető kritérium volt, hogy rugalmasan tudja kiszolgálni a különböző részlegeket és eltérő munkastílusokat.
Európa 212 WELL minősített projekttel zárta a 2022-es évet. Hol van a legtöbb minősített projekt? Milyen a fejlődés üteme? Hogy állnak a magyar WELL projektek? Utánajártunk.
Izgalmas évet zárt a WELL Magyarországon. Összegyűjtöttük az év legérdekesebb cikkeit, melyek bemutatják az idei évben WELL Core minősítést elért három budapesti épületet és a WELL 10 témaköréhez csatlakozó magyar megoldásokat.
A HuGBC WELL Munkacsoportja elhatározta, hogy minden félévben más témát helyez a középpontba. Első tematikus félévünk témája a beltéri levegőminőség volt. Összegeztük a tapasztalatokat.
WELL Platina minősítést kapott az Őrmezőn, hazánk legnagyobb multimodális közlekedés csomópontjánál álló Budapest ONE már átadott első üteme.
A tanulmány kimutatta, hogy a WELL tanúsítvánnyal rendelkező épületekben közel 30%-kal nőtt a használók elégedettsége, 26%-kal a felhasználók által érzékelt jóllét, 10%-kal a mentális egészség és 10 mediánponttal a termelékenység.
A Váci úti irodafolyosón magasodó Advance Tower a legújabb irodaház, amely megszerezte a WELL minősítést.
A HuGBC WELL Munkacsoport egészséges asztal prototípus bemutatója
Világelső! Az ETHOS Engineering dublini „Living Lab” központja lett a legújabb WELL minősítés első minősített létesítménye. A beltéri környezet és a felhasználói élmény rendszeres mérésével alkottak egészséges, biztonságos és produktív munkatereket.
A Kinnarps Open Office podcast sorozatában a WELL Standard érdekességeiről, magyarországi vonatkozásokról beszélgettünk Paukovics Gáborral Business &Service Development Managerrel.
WELL Health-Safety Rating minősítést szereztek Miami önkormányzati épületei. A WELL minősítés elérésével Francis Suarez, Miami polgármestere, biztosítja, hogy Miami szavak helyett a tettek mezejére lépjen és példát mutasson más városok számára. (1)
2022. áprilisától a tagok egyhangú döntése nyomán tíz fősre bővül a WELL munkacsoport.
A Víz Világnapja alkalmából a wellstandard.hu olvasói részére összeállítottunk hat javaslatot, amivel biztonságosabbá tehető a hálózatból nyert ivóvíz. A javaslatok mögött feltüntettük a vonatkozó WELL Building Standard megoldás nevét is. A WELL épületminősítés magyarországi bevezetése során nagy hangsúlyt fektetünk a helyi hálózati vízminőség adottságainak megismerésére és a vízminőség fogyasztóhelyi javítására.
Elérte a 4 millió négyzetmétert a budapesti modern irodaállomány mérete – adta hírül a portfolio.hu a napokban. Munkacsoportunk kíváncsi volt, hogy milyen arányban áll ez az alapterület a WELL szerint tervezett budapesti irodák alapterületével.
2021-ben az egészséges épületek, a tartós fizikai és mentális egészség a figyelem középpontjába kerültek. Kitartó felkészülés, alapos tervezés és gondos kivitelezés után Magyarországon is WELL minősítést szerzett két irodaépület.
A WELL minősítésben most debütáló béta követelmény azt ösztönzi, hogy az épületet használó szervezetnek komoly klímavédelmi törekvései legyenek, amit lépésről lépésre meg is valósít. A Carbon Disclosure and Reduction kredit
Az aktív munkába járás feltételeit értékelő új minősítés a WELL minősítés megszerzését is támogatja. A különböző minősítési rendszerek céljai és megoldásai között átfedések is felfedezhetők. Az ActiveScore Gold, Platinum vagy
Örömmel osztjuk meg, hogy WELL munkacsoportunk tagja, Joseph Marfi WELL Faculty-ként elnyerte az International WELL Building Institute (IWBI) WELL közösségi díját (WELL Community Award 2021).
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) egyik kiemelt témája az ivóvíz ólomtartalma. Ez a kutatás az első átfogó vizsgálat az ivóvíztisztító kisberendezések (köznapi nevükön vízszűrők) ólomeltávolítási hatékonyságára vonatkozóan Magyarországon. A kutatás során 9, a működési elve alapján ólomeltávolításra elméletben alkalmas, érvényes ivóvízbiztonsági engedéllyel rendelkező víztisztítót vizsgáltak.
A COVID-járvány átalakította az épületekkel szembeni higiéniai követelményeket és a munkáltatók elvárásait a dolgzói jóllét és az egészséges munkatér tekintetében. Az alábbiakban olyan intézkedésekre gyűjtöttük javaslatokat, amelyeket gyorsan, kríziskezelésre lehet alkalmazni. A hosszú távú cselekvési stratégia megalkotásához, kérjük, tanulmányozza az oldal alján letölthető angol nyelvű „STRATEGIES FROM THE WELL BUILDING STANDARD TO SUPPORT IN THE FIGHT AGAINST COVID-19” című ajánlást, melyet az International WELL Building Institute (IWBI) adott ki.
Felismertük, hogy az emberi egészség nagyon szoros összefüggésben van bolygónk egészségével és a szociális háló erősségével. A környezet friss levegővel, tiszta ivóvízzel, egészséges élelmiszerekkel és a testi egészséget és közösségi kapcsolatokat erősítő zöld terekkel támogatja az emberi egészséget. Hasonlóan az egyenlőtlenségek csökkentése, a minőségi oktatás, a gazdasági növekedés és az innováció pozitív hatással vannak a mentális, az érzelmi és a közösségi jóllétre.
Az Építész Közlöny ökológia és klímavédelem az építészetben c. rovatában jelent meg a wellbeing jó gyakorlatait bemutató cikk.
A HuGBC WELL Munkacsoportjának átfogó cikke a Magyar Épületgépészet szaklapban.
Az új ajánlás összhangban van a WELL Building Standard™ 2020 szeptemberében véglegessé vált v2 verzióban megjelölt célkitűzéssel is, ami szerint javasolható a hálózati ivóvíz fogyasztása, ha a mérési eredmények ezt
A HuGBC WELL Munkacsoportja és a WELL Standardot használók magyarországi közössége izgatottan várta a WELL Building Standard v2 verziójának megjelenését. A WELL v2 több mint 2 évig volt kísérleti pilot
Az International WELL Building Institute példamutató WELL Faculty tagokat, WELL AP-ket és tanácsadókat díjazott, a WELL előmozdításában játszott befolyásos szerepükért; köztük Márfi Józsefet – a HuGBC egyéni tagját. Manapság minden
A fenti elvárások hármasa egyenként nem új keletű, de együttesen a jelen klíma- és járványszorongásos helyzetben fogalmazódtak meg. Azoknak a meglévő és most épülő irodaházaknak, akik versenyben akarnak maradni a
A víz világnapja alkalmából a HuGBC WELL munkacsoportja összegyűjtötte a Nemzeti Népegészségügyi Központ ajánlásait az ivóvízzel kapcsolatos teendőkről a használaton kívüli épületegységek, -szintek vagy -szárnyak újranyitásakor. 1 A megfelelő levegőminőség
Európában mérföldkőhöz érkeztünk, és hamarosan kiderül, itthon melyik az első WELL minősített épület. Mérföldkőhöz érkezett a WELL Building Standard Európában. Az utóbbi hetekben nagy izgalommal várták a magyar WELL szakemberek, hogy a
Az Építész Közlöny ökológia és klímavédelem az építészetben c. rovatában jelent meg a wellbeing jó gyakorlatait bemutató cikk. A szerző Kurucz Regina (okl. építészmérnök, WELL AP & Faculty, LEED Green
A HuGBC WELL Munkacsoportjának átfogó cikke a Magyar Épületgépészet szaklapban. Kovács Emese és Tóth Nelli szerzők, az MN6 Energiaügynökség (HuGBC tag) vezetői – részletesen mutatják be a WELL Building Standard™
Magyarországon elsőként ítélte oda az emberközpontú irodafejlesztés egyik legmagasabb fokozatát a Futureal fejlesztésében megvalósult Corvin Technology Park-nak az International WELL Building Institute. A Corvin Sétány arculatát jelentősen meghatározó, újgenerációs irodaház