WELL RIPORT 2024
A HuGBC WELL & Environment Munkacsoportja egy egyedülálló WELL riportban szeretné tájékoztatni a bérlőket, a munkáltatókat és az ingatlanpiac egyéb résztvevőit a WELL Building Standard jelenlegi magyarországi eredményeiről. A riportban bemutatjuk a WELL minősítések célját, fajtáit, témaköreit és a már minősített épületeket és bérleményeket. Munkáltatóként, létesítmény üzemeltetőként vagy wellbeing menedzserként ötletet és inspirációt meríthet a minősített projekteknél bemutatott jó gyakorlatokból.
Részletes ismertető a WELL Comfort munkaállomás személyre szabott szellőzéséről
A HuGBC WELL munkacsoportja által kidolgozott minta munkaállomás egyik legfontosabb eleme az egyénhez vezetett frisslevegő befúvás. Kurucz Regina és dr. Magyar Zoltán átfogó cikke a WELL munkaállomásról a Magyar Épületgépészet szaklapban jelent meg.
A zöldépítésről és a WELL-ről az Octogon magazinban
Helyzet, trendek, kilátások itthon
Sokak számára nem egyértelmű, pedig igazán lényeges, hogy
a környezettudatos építészet lényege nem a költségcsökkentés, sokkal inkább az, hogy az épített környezet minél kisebb ökológiai terhet jelentsen.
Ivóvíz utótisztító kisberendezések ólomeltávolítási hatékonyságáról
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) egyik kiemelt témája az ivóvíz ólomtartalma. Ez a kutatás az első átfogó vizsgálat az ivóvíztisztító kisberendezések (köznapi nevükön vízszűrők) ólomeltávolítási hatékonyságára vonatkozóan Magyarországon. A kutatás során 9, a működési elve alapján ólomeltávolításra elméletben alkalmas, érvényes ivóvízbiztonsági engedéllyel rendelkező víztisztítót vizsgáltak.
A fenntarthatóság és a wellbeing kultúrája
Az Építész Közlöny ökológia és klímavédelem az építészetben c. rovatában jelent meg a wellbeing jó gyakorlatait bemutató cikk.
WELL épületminősítő rendszer
A HuGBC WELL Munkacsoportjának átfogó cikke a Magyar Épületgépészet szaklapban.