Hőérzet a beltérben – Mitől lesznek elégedettebbek a munkavállalók nyáron?
Az épületet használó emberek hőkomfortját a WELL Building Standard ajánlásai szerint több módon is növelhetjük. Mutatunk egyszerűbb és összetettebb megoldásokat is.
Az épületet használó emberek hőkomfortját a WELL Building Standard ajánlásai szerint több módon is növelhetjük. Mutatunk egyszerűbb és összetettebb megoldásokat is.
A WELL Nourishment fejezete ösztönzi az olyan környezet kialakítását, ahol a legegészségesebb választás egyben a legkönnyebb választás. Sokszor vita tárgya, hogy mi tekinthető egészséges választásnak, ezért bemutatjuk az okostányér új verzióját.
A változásokból eredő helyzeteket sok szervezet csapatépítő programokkal próbálja kezelni. Valóban ez a megfelelő eszköz? Mi a titka, hogy a
Az EUROVENT védjegy megjelenése a szűréstechnikában jelentős előrelépés a termékek egyértelmű összehasonlíthatóságában. A magas minőség és az összehasonlíthatóság a WELL épületekben kiemelten fontos, ezért bemutatjuk ennek a minősítésnek az előnyeit.
A WELL Comfort munkaállomás egyik fő eleme a növényzettel borított levegőtisztító berendezés, ami nemcsak gyönyörű természetes látványt nyújt, hanem a levegőtisztításról és párásításról is gondoskodik. Mindezt biztonságosan és kényelmesen, a felhasználó közelében.
A beltéri terek szellőztetésének elsődleges célja, hogy a felhasználókat friss levegővel lássa el. Ebben a folyamatban kulcsfontosságú, hogy miként történik a friss levegő elosztása a térben. A REHVA 2022. áprilisában publikált cikke a személyre szabott szellőzés formáit és előnyeit mutatja be.
Az elmúlt évtizedek során az éptőipar és ezen belül a munkavállalók komfortigényeit kiszolgáló területek jelentős fejlődésen mentek keresztül. Ezen fejlődés hajtóereje egyebek mellett a munkatársak megőrzésének előtérbe kerülése és a klímavédelmi célok elérése volt.
A WELL legelső és legfontosabb kredite az A01 Levegőminőség, melynek első része a szálló por koncentrációra tartalmaz követelményértékeket. A Levegő Munkacsoport vendégcikkében ismertetjük, hogy miért probléma a magas PM10 és PM2,5 érték.
Egy szervezet számára a belső biztonságérzet kialakítása annyira fontos, mint amennyire egy ház építésénél nem mindegy, hogyan rakjuk le az első sor téglát. Ha stabil alapokra építünk, az kihat a jövő minden egyes percére, de ha az alapozás ingatag, sosem fogjuk biztonságban érezni magunkat, bármennyire is igyekszünk ezek után.
A WELL kifejezéssel több éve visszatérően találkozhatunk szakmai eseményeken, szakcikkekben, építészeti témákat érintő fórumokon, vagy épp beruházások során.
Sok időt, pénzt és energiát fektetünk az ideális otthonunk megtalálásába, a lakásunk, a házunk karbantartására, hiszen fontos számunkra, hogy az egész napos távollét után jól érezzük magunkat. De mennyit törődünk azzal a hellyel, ahol a napunk nagy részét töltjük?
Az Életmódváltás Éjszakáján ezzel a címmel tartott előadást Schmidt Judit dietetikus, egészségügyi szaktanár. Az előadásban feltett kérdésekre ezúton nyílt levéllel válaszolok, bemutatva, hogy a WELL Standard milyen jó gyakorlatokat kínál a témában.
Régi épületekben az ólom kioldódhat az ivóvízhálózatba épített ólomcsövekből, ólomtartalmú idomokból, horganyzott acélcsövekből, csaptelepekből és hasonló szerelvényekből.
A COVID-járvány átalakította az épületekkel szembeni higiéniai követelményeket és a munkáltatók elvárásait a dolgzói jóllét és az egészséges munkatér tekintetében. Az alábbiakban olyan intézkedésekre gyűjtöttük javaslatokat, amelyeket gyorsan, kríziskezelésre lehet alkalmazni. A hosszú távú cselekvési stratégia megalkotásához, kérjük, tanulmányozza az oldal alján letölthető angol nyelvű „STRATEGIES FROM THE WELL BUILDING STANDARD TO SUPPORT IN THE FIGHT AGAINST COVID-19” című ajánlást, melyet az International WELL Building Institute (IWBI) adott ki.